Obecnie prowadzimy zapisy do szkółki tenisowej dla dzieci. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt poprzez formularz na naszej stronie internetowej bądź mailem na adres:

tenis@tenismtp.pl oraz telefonicznie na numer 691 411 790.

W naszym klubie w ramach dnia otwartego, będziemy organizować lekcje pokazowe nauki gry w tenisa, gdzie dzieci i rodzice będą mogli zapoznać się z naszym obiektem oraz kadrą trenerską a także wziąć udział w pokazowej lekcji tenisa.

 Zachęcamy także do udziału dzieci w zajęciach sportowych w języku angielskim!

 Organizujemy również transport z przedszkola/szkoły do obiektu i z powrotem.

W naszym klubie, Twoje dziecko będzie uczone gry w tenisa według najlepszej i najbardziej efektywnej metody nauczania, preferowanej na całym świecie przez najlepsze kluby i ich wyspecjalizowanych trenerów: “PLAY & STAY”- czyli TENNIS 10.

Zajęcia odbywają się na zmniejszonym korcie, używamy niższej siatki i specjalnych piłek w zależności od grupy wiekowej naszych podopiecznych: piłki z gąbki: czerwone, pomarańczowe, zielone i standardowe żółte.

 4-5 LAT “CZERWONE SKRZATY”- piłka z gąbki/czerwona

Myślą przewodnią dla tej grupy jest rozwój atletyczny a przede wszystkim koordynacja ruchowa i wzrokowa. Poprzez ćwiczenia i gry ogólnorozwojowe przechodzimy do ćwiczeń z rakietą i piłką, kiedy to w formie ćwiczeń, gier i zabaw uczymy ich podstaw opanowania rakiety i piłki, które przygotują Twoją pociechę do następnego stopnia naszego szkolenia.

 6 LAT “ STARSZE SKRZATY” - piłka czerwona

Ponieważ uważamy, że 6-latki są bardziej rozwinięte fizycznie od 5-latków, jednak emocjonalnie jeszcze różnią się od 7-8 – latków, stworzyliśmy dla nich oddzielną grupę. Tu kontynuujemy wszechstronny rozwój atletyczny, który ułatwi dziecku opanować techniczne aspekty uderzeń tenisowych. Ćwiczenia, gry i zabawy są skoncentrowane na odbijaniu piłki z partnerem i nauce poprawnej techniki, serwowaniu i returnie i pomału wprowadzana jest gra na punkty.

 do 7-8 LAT “CZERWONI JUNIORZY”- piłka czerwona

Kontynuacja rozwoju ogólnorozwojowego i kondycyjnego. Koncentracja nad poruszaniem się i zwinnością na korcie. Szlifowanie techniki, rywalizacja i gra na punkty z wprowadzeniem podstawowych taktyk na korcie. Nauka i zrozumienie zasad gry. Tutaj gry i zabawy zespołowe połączone są z rywalizacją, by zacząć prace nad psychicznym podejściem dziecka do meczów tenisowych. Rozwija umiejętności rywalizacji i współpracy, ponoszenia porażek i odnoszenia zwycięstw.

 do 9 LAT “POMARAŃCZOWI JUNIORZY”- piłka pomarańczowa

Dalszy rozwój ogólnorozwojowy. Nasi młodzi podopieczni poprzez nowe schematy gry uczą się rozegrania punktu/akcji w najróżniejszych sytuacjach meczowych. Koncentracja nad techniką i kontrola piłki. Poprzez najróżniejsze schematy, dziecko uczy się odpowiedniej kontroli nad piłką, by później mogło to zastosować w grze na punkty. Praca nad psychicznym rozwojem dziecka podczas gry na punkty.

 do 10 LAT “ZIELONI JUNIORZY”- piłka zielona

Skoncentrowana praca nad techniką, nauka różnych rotacji i zwiększona kontrola nad piłką podczas wymian. Wprowadzenie bardziej rozwiniętych schematów gry na punkty. Samodzielne stosowanie prawidłowych rozwiązań strategicznych podczas gry.

 powyżej 10 LAT “ ŻÓŁCI WOJOWNICY” - piłka żółta

Bardzo podobna filozofia jak w przypadku “Zielonych Juniorów” jednak przy użyciu żółtej piłki. Jeśli Twoja pociecha była z nami w poprzednich rozdziałach to jest gotowa do gry na całym korcie, używając poprawnej techniki, różnych rotacji i schematów, które sprawią, że tenis będzie im sprawiał przyjemność 

Więcej w tej kategorii: « Regulamin Klub Regulamin »